In 2008 bracht Arthaus Musik een bijzondere, onbeschaamde documentaire uit: Opera Fanatic. De excentrieke Stefan Zucker trok door Italië om diva’s van weleer een bezoek te brengen.
“We leven in een tijd van Barbiepop-operazangeressen, die er goed uitzien, mooi bewegen, maar met een gebrek aan uitstraling. Wat we nodig hebben zijn zangeressen met haren onder de oksels!”
Het is maar één van de eigenzinnige uitspraken van Stefan Zucker, een operafanaat van het eerste uur, en, volgens eigen zeggen de ‘hoogste tenorale stem ooit’. Of het waar is? Ik zou het niet weten, maar zijn fluisterstem klinkt ronduit lachwekkend. Zou hij wellicht ook een echte castraat zijn?
Hij is ook een zeer irritant mannetje dat op zoek is naar roddels en sensatie, maar dankzij hem komen we op bezoek bij de grote diva’s van weleer: Anita Cerquetti, Fedora Barbieri, Giulietta Simionato, Magda Olivero, Leyla Gencer, Marcella Pobbe …

Marcella Pobbe

Fedora Barbieri
Niet alle dames hebben er zin in om met hem te praten of zijn onbeschaamde vragen (eerlijk is eerlijk: daar kan ik toch wel echt van genieten) te beantwoorden, maar met een paar grappa’s op gaat het ze opeens van een leien dakje. Hij verleidt ze tot de meest opmerkelijke uitspraken en we worden getrakteerd op beeld- en geluidsfragmenten van hun optredens.
De film is in 1999 door Jan Schmidt-Garre gemaakt en heeft ondertussen behoorlijk wat prijzen op verschillende filmfestivals gewonnen. Terecht. Het is een beetje een road movie geworden, maar dan met operasterren in de hoofdrollen.
Tot mijn grote schande en schaamte moet ik bekennen dat het de eerste keer was dat ik van Carla Gavazzi heb gehoord, maar inmiddels heb ik de schade ruimschoots ingehaald.

Carla Gavazzi
Basia , dit is de dvd. die ik van jou te leen heb. Maar helaas nog steeds niet helemaal heb kunnen zien.. Maar Ik neem hem zaterdag wel mee. voor je. xxx
LikeLike
Toevallig heb ik vorige week weer een keer gekeken naar deze ongelofelijke opera-diva-film en wederom vond ik het een adembenemende ervaring. Iedere oprechte operaliefhebber, die een heel klein beetje terug wil naar de tijd, dat operazangeressen nog op een voetstuk stonden, moet deze DVD in z’n kast hebben staan. Nog steeds te koop bij JPC.de
LikeGeliked door 1 persoon
het is inderdaad zo, Hans! Deze cd is een MUST!
Go, tell…. 😦
LikeLike
“Zangeressen met haren onder de oksels”. Wat een geweldige uitspraak. Snap precies wat hij bedoelt. Is dit ook op youtube te zien?
LikeGeliked door 1 persoon
Ja Corinne.
Hier deel 1:
LikeGeliked door 1 persoon
en deel 2:
LikeLike